Kıvanç doğduğundan beri en çok dikkat ettiğim şeylerden biri de ayak sağlığı oldu. Gelişim döneminde giydiğim sağlıksız topuklu ayakkabılar ve genetik miras yüzünden ne yazıkki ayak sağlığım pek iyi değil. Küçükken ayakkabı seçmek çok daha kolaydı. Büyüdükçe süper kahramanların hayatımıza girmesi ile birlikte gördüğü her Spiderman’li ayakkabıyı ister oldu. Neyseki henüz vazgeçirip sağlıklı olana ikna edebiliyorum. Spor ayakkabılar dışında özel günlerde giydirmek için de yetişkin ayakkabılarına benzer kösele ve deri ayakkabıları çok seviyorum. Bu araştırmam sırasında 1 yıl kadar önce Bebbini ile tanıştım. Kurucusu Gökçe Hanım ile geçtiğimiz günlerde keyifli bir söyleşi yaptık.

Gözde Erdemir Kırca kimdir derseniz, Gökçe hanım da bizler gibi bir anne. Aile işi ayakkabıcılık olan, tecrübesi 40 yıl önceye dayanan, doğuştan yetenekli, kocaman bir ekibi yöneten oldukça zarif bir iş kadını. Kendisine biz annelerin en çok merak ettiği soruları sordum.

 

Bebbini nasıl doğdu?

Yaşlarının küçük olduğuna bakmayın. Artık her çocuk erken yaşta kendi tarzını oluşturmaya başlıyor. Özellikle yılbaşı, bayram, düğün gibi özel günlerde birer yıldız gibi parlamayı seviyorlar. Üstelik kalite, ortopedi ve rahatlık konusunda iyi ürünleri kolayca ayırt edebilecek önseziye de sahipler. Çocukların kıyafetlere olan bu merakı, ailelerin özel günlerde ayakkabı arayışı ile birleşince, sonunda özel tasarımlar üreten yepyeni bir çocuk ayakkabı markası doğdu. Bebbini, ailelerin kaliteli özel gün ayakkabısı arayışlarını fark ederek çocuklar için özgün tasarıma sahip, şık, yüksek kaliteli, ayak sağlığına uygun ve konforlu çocuk ayakkabısı üretiyor. Marka kurucusu Gökçe Özdemir Kırca, bebek ayakkabılarının her detayına bir anne hassasiyetiyle yaklaştıklarını ve böylece özel tasarımlı Bebbini modellerini en iyi malzeme ve konforla birleştirerek sunduklarını belirtiyor. Tamamı el işçiliği olan ürünlerin iç ve dış yapısı için, yüksek kalitede hakiki dana veya keçi derisi kullanılıyor. Marka, bebek ayak sağlığına uygun modelleri yaratırken, ayak sağlığı uzmanı podiatristlerin görüşlerine başvuruyor.

İlk adım…

Çocukların ilk gülümsemesi, ilk kelimesi ve tabii ki ilk adımı biz anneler için unutulması mümkün olmayan çok özel anlar. O minicik ayakların büyüyüp de ilk adımlarını atması hafızalarımızda öyle bir yer eder ki, üzerinden yıllar geçse de aynı heyecanla anlatır dururuz. Biz anneler için hal böyleyken, minik yavrumuz açısından ilk adımların keyifli bir anıya dönüşmesi ise onun için doğru ayakkabıyı seçmekten geçiyor.

Ne zaman ayakkabı almalıyım?

Bebeğinizin 8. aydan sonra minik ayakları ilk adım denemeleri yapmaya başlar. Eğer doğru bir ayakkabı seçerseniz bebeğinizin yürürken yere sağlam basmasını sağlar, en önemlisi de ayak gelişimini doğru yönlendirmiş olursunuz. Aksi halde yanlış ayakkabı seçimi yürümesini sorun haline dönüştürebileceği gibi, beraberinde birçok sorunu da getirir. Bebeğinizin ayağında ileriye dönük çekiç parmak, tırnak batması ya da nasır gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden ilk adım ayakkabısı seçerken önemli noktalar var. Bunlara dikkat etmeye özen göstermeliyiz.

Seçim yaparken nelere dikkat etmeliyim?

*Ayakta yaklaşık bir milyon ter bezi bulunur ve minik ayaklar çok fazla terler. Bu nedenle yüzde yüz deriden olan sıcağı ve soğuğu geçirmeyen ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Çocukların henüz şekillenmemiş ayak parmakları birbirinin üzerine gelmeyecek şekilde ayakkabının ön kısmı geniş olmalıdır. Ayakkabı içerisindeki parmaklar rahat hareket edebilmelidir.

*İlk adım ayakkabısının burun kısmı sert olmalıdır. Çocuklar ayağını bir yere çarptığı veya vurduğu zaman darbenin şiddetini azaltarak ayağa ulaşmasını engellemelidir.

*Çocuğunuzun ilk adım ayakkabısının topuk bölgesi sert olmalıdır. Ayakkabı çocuğunuzun ayağını sararak minik yavrunuzun düzgün adım atmasını sağlamalıdır. Çocuğunuzun ayağını sarmayan ayakkabılar ayakta içe-dışa basma ya da burkulmalara sebep olabilir. Tüm bu sağlık ve konfor detaylarına dikkat ederek ayakkabı seçtiğinizde minik yavrunuzun adımlarını atarken yaşadığı mutluluk size de ayrı bir keyif verecektir. Bu arada minik yavrunuza hatıra kalması için ilk adım ayakkabısını saklamayı unutmayın.

Markanın öncesinde 25 numaraya kadar üretimi varken, 19-25 beden aralığındaki üretimini yoğun talep üzerine genişleterek 26-30 grubunda da üretime başladı. Şimdilik öncelikle özel sipariş olarak sipariş kabul etmeye başladılar. Kıvanç için birsürü model siparişi verdim. Bu yıl bizi sık sık Bebbini ile göreceksiniz!

11-13 Aralık tarihinde Ibs Anne-Bebek Fuarında Bebbini standına uğramayı unutmayın! Belki karşılaşırız, belli mi olur 😉

web: www.Bebbini.com

instagram: @bebbini

facebook: Bebbini


1 Yorum

  1. Alp dedi ki:

    Çok işe yarayacak bir blog post olmuş, tebrik ediyorum, son blog yazımda linkiniz var… mutlu yıllar dilerim…

Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.