26 Mayıs tarihinde E-Bebek ile Elite World İstanbul‘da düzenlediğimiz Anne- Bebek İletişimi ve Yenidoğan ihtiyaç Listesi seminerine 85 anne katıldı ve birlikte çok keyifli bir gün geçirdik. Hamileler ve anneler hem bebekleri hem de kendileri için çok güzel bilgiler edindiler. Herşeyden önce, bu tarz etkinliklere gelip kendilerine vakit ayırmak her okuyucumun çok hoşuna gidiyor, bunu gözlerinden okuyabiliyorum. Bilmedikleri ya da daha fazla bilgi sahibi olmak istedikleri markaları tanıyorlar, direk uzmanlarından bilgi alıyorlar. Bu aslında anneliğe yeni giriş yapan ve araştırma döneminde olan anneler için çok büyük bir fırsat oluyor.

Annelerin hamilelikten itibaren emzirmeyi kolaylaştırmak için yol arkadaşı olan Lansinoh ürünleri de seminerde bizimleydi.Lansinoh memeucu kremi, göğüs pedi, kullanımı çok pratik olan süt sağma pompası, gögüs ısıtıcı jel pedleri ile Yenidoğan ihtiyaç listesi seminerimde bize eşlik etti. Lansinoh ürünlerine yetkili eczanelerden ve bebek marketlerinden ulaşabilirsiniz.

Baby&me ürünleri ve Promalt ile E-Bebek seminerin ana sponsoruydu. Promalt emzirme döneminde sütünü arttırmak isteyen annelerin işini kolaylaştıracak bir malt içeceği. Malt içeriğinin annelerin sütünü arttırıcı bir etkisi var ve kullanan anneler çok memnun. Baby&me markası alt açma örtüsü, parabensiz ve alkolsüz ıslak mendil çeşitleri, biberon ve bebek bulaşıklarını yıkamak için doğal içeriğiyle bugüne kadar kullandıklarım arasında favorim olan bulaşık deterjanı ile Kıvanç doğduğundan beri hayatımızda olan e-bebek markaları oldu.

Peki seminerde nelerden mi bahsettik? Hamilelikten itibaren bebeğimiz ile kurduğumuz bağı en sağlıklı şekilde nasıl devam ettirebiliriz? 0-3 ay döneminde, 3-6 ay, 6-9 ay, 9-12 ay, 1 yaş sonrası, 2 yaş krizi dönemlerinde çocuğumuza nasıl davranmalıyız? Aramızdaki iletişimi kuvvetlendirmenin yolları nelerdir? Emzirme problemleri ve çözümleri? Hastane çantasında neler olmalıdır? Bebeklere nasıl giysi alışverişi yapılmalıdır? Doğru bebek arabası nasıl seçilir? Doğum sonrası lohusa psikozu nedir ve en hafif şekilde nasıl atlatılabilir? Anneler eşlerine, bebeklerine ve kendilerine nasıl vakit ayırmalıdır?

Tüm bunların cevapları için ve keyifli bir gün için seminerlerime beklerim.

Her seminerde olduğu gibi bu seminerimde de katılan markalar, davetli annelere birbirinden güzel hediyeler verdiler ve güleryüzle ayrılmalarını sağladılar. Katılan ve okuyan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Seminerler yaz ayları boyunca da devam edecektir. Beklerim…

Sevgilerimle,

Çağla

10435135_317903288334495_6981854880746839640_n


Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.