Doğum sonrası yaşanan meme ucu yarası her annenin kabusu oluyor. Her annenin kendince bulduğu çözüm yolları var. Bazıları lahana yaprağını kaynatıp göğüsüne koyuyor, bazıları ayva çekirdeğini suda bekletiyor, bazıları pomad kullanıyor, bazıları anne sütünü sürüyor. Hatta taze soğan sürdüğünü ve iyi geldiğini savunan bile var.

Doğal iyileştirici yönlemler elbette her daim bilinmeli ve denenmeli. Ama bu yaraları daha oluşmadan önlemenin bir yolu varsa ben o yolu tercih edecek olan bir anneyim. Kıvanç’a hamileliğimde 32. haftadan itibaren meme ucu kremi kullanarak emzirmenin ilk günlerinde oluşan acıyı en aza indirmiştim. Bebeğin memeyi yanlış kavraması, yanlış emzirme pozisyonu, sütün tazyikinin azlığı, bebeğin emme kuvveti, meme ucunun hassas bir doku olması sebebi ile ne yazıkki neredeyse her anne bu sorunu yaşıyor. Lanolin özlü kremlerin iyileştirici etkisini son 5-10 senedir deneyimliyoruz. Alternatif yöntemleri araştırıp sizlere sunmak ise benim en çok sevdiğim şeylerden biri. Alya’ya hamileliğimde de 32. hafta itibariyle yine lanolin özlü meme ucu kremini kullanmaya başladım ama başka neler yapılabilir? Ne çözüm olabilir?

silverette emziren anne Gorsel 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son günlerde instagramda sıkça anne sütü mucizesinden bahsediyorum. Size elimdeki, anne sütü ile birleşince şifa yaratan gümüş göğüs kapaklarından bahsedeceğim. Geçenlerde meme ucu yaralarından bahsettiğimde bir arkadaşım önerdi ve hemen araştırmaya başladım. Silverette diye bir ürün buldum. Bu bir gümüş göğüs kapağı. Ürünü Türkiye’ye getiren bizler gibi meme ucu yarasını yaşayıp çare arayan ve arkadaşının İsviçre’den göndermesi ile bu ürünü deneyip yaraların hızla iyileştiğini gören, aklında ışık yanan bir anne. Emzirirken meme ucu yarasını kısa süre de olsa yaşamayan anne yok, ben de Alya’yı emzirirken madem kullanacağım, o zaman rahatlıkla tavsiye edebilirim. Gümüş, antibakteriyel özelliğe sahip bir element ve tıpta özellikle yara iyileştirici ürünlerde kullanılıyor. (Gümüşün iyileştirici etkisini yanık kremlerinin ana maddesi olmasından anlayabilirsiniz) Bakteri ve mikrop üremesini engelliyor, ciltteki acıyı azaltıyor. Silverette kapaklar, kalıplanabilen en saf gümüş olan 925 ayar gümüşten yapılıyor. Kapakları kullanırken, hiçbir krem sürmeden emzirme sonrası göğüs üzerine kapatmak gerekiyor. Kapatmadan önce içine birkaç damla anne sütü damlatmak ürünün etkinliğini daha da arttırıyor. Gümüş ve anne sütü el birliğiyle yarayı iyileştiriyor. Yakında sizlerle paylaşacağım hastane çantamın baş ürünü oldu!

Son olarak size gümüş materyali ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. Gümüşün ilk doğal antibiyotik madde olduğu bilinir, tarihte gümüş metal yaprağı sargı bezi olarak kullanılırmış. Faydaları Jül Sezar döneminden beri biliniyor. Romalılar küçük gümüş parçacıklarını yanıkları kesikleri ve yaraları tedavi için kullanırlarmış. “Ağzında gümüş kaşıkla doğdu” deyimi de yine eski zamanlarda bebekleri hastalıktan korumak için gümüş kaşıkla beslerleyen aileler için kullanılırmış. Elbette gümüş değerli bir materyal olduğundan yalnızca zengin aileler bu yöntemi uygulayabiliyormuş.

 

Gorsel 2

Gorsel 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sipariş vermek isteyenler @silveretteturkiye hesabından ya da www.silveretteturkiye.com dan bilgi alabilirler.

Sevgiler,

Socialmom


Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.