Kıvanç’a oto koltuğu alacağımız zaman çok araştırdık. Hem internetten, hem çevremizden, hemde satış uzmanlarından fikir aldık. Sonunda 9-18 kiloya en uygun model olan bir markaya karar verdik. (Artık e-bebekte satılmıyor)  O donemde ürünü tercih etmemizdeki sebepleri aşağıda sıralıyorum.
– Kilosuna ve boyuna uygun olan
– İzofixli (aynı zamanda emniyet kemeriyle de bağlanabilen)
– Güvenlik testlerinden başarıyla geçmiş
– Sırtı kademeli yatabilen (bebeğiniz uyuduğunda sırtı yatan koltuklar çok daha rahat oluyor)
Bunlar inanın en öncelikli özellikler! Tek şikayetim her oto koltuğunda olduğu gibi terletiyor olması. Buna da bir çözüm olarak pamuklu kumaştan koltuk kılıfları satılıyor.
Fakat artık Kıvanç’ın büyümesi sebebiyle 9-36 kiloya uygun bir model araştırmam gerekiyordu. Hatta şimdi düşünüyorum keşke o dönemde direk 9-36 kiloya uygun bir model alsaymışız, boşu boşuna üst üste bu kadar masraf olmasaymış.
 
Uzun araştırmaların sonucunda Inglesina Gruppo 1/2/3 Prime Miglia I-FIX oldu.
Oto koltukları gerçekten çok pahalı! Ucuz modellerden almayı düşünüyorsanız mutlaka güvenlikle ilgili sıkıntı çıkıyor. Örneğin Kraft ve Chicco’nun uygun fiyatlı modellerini araştırdığımda, bu markaların ürettiği oto koltuklarını güvenlik testlerine sokmadıklarını öğrendim. Çünkü yeterince sağlam olmadığını kendileri de biliyorlar. Malesef bir kaza anında gerçekleşebilecek kötü sonuçlar maddiyattan çok daha önemli! Bu yüzden fiyatından ötürü güvenliği olmayan modellere yönelmemenizi tavsiye ederim.
IMG_20140714_154631
Peki 9-36 modelde neden Prime Miglia I-FIX i tercih ettik?
Konforlu ve dolgulu
Rahat şekli ve kalın dolgulu döşemesi sayesinde, bebeğiniz için güvenli ve konforlu seyahatler sunar.
Yan darbe korumalarını sağlamak için şekillendirilmiştir (YDK)
Ergonomik ve rahat şekli, yan darbeleri, özellikle bebeğin kafasına gelebilecek darbeleri zayıflatmak için tasarlanmıştır.
Ayarlanabilir baş tutucu ve sırt desteği
Baş tutucunun yüksekliği, tam olarak bebeğin kafasına gelecek şekilde ayarlanabilir; fakat bunun yanında, yan darbelerden korunma açısı, aynı zamanda kafayı da desteklemek için ayarlanabilir. 25 kg’nun üzerindeki çocuklarda çıkarılabilen sırt desteği, çocuğun büyüme sürecine göre yüksekliği ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır.
Maksimum güvenlik: Isofix + araba emniyet kemerleri
Prime Miglia I-fix, aracın emniyet kemerleri veya Isofix bağlantı parçaları sayesinde arabaya kolaylıkla monte edilir. Her iki sistemin birleşmesi maksimum güvenlik sağlar.
 410-tJrOzwL._SY300_
 
Sevgiler,
Socialmom


4 Yorum

 1. selin dedi ki:

  Biz de inglesine ile cybex arasındaydık. İnglesine’yı şu an bulamadığımızdan Cybex’e karar kıldık. Çok da memnunuz.

 2. emre dedi ki:

  Merhaba
  Iste bende Kivanc paşamizin ki gibi mavi renkli inglesina gruppo prime miglina i-fix den ariyorum. Ama bulamiyorum. Bu konuda bana yardimci olabilir misiniz. Hatta Kivancin kullanmasi bittiyse onu da satin alabilirim. Donus yaparsaniz sevinirim.

 3. A. Seda Diler dedi ki:

  Merhaba o kadar çok marka ve o kadar çok oto koltuğu tavsiyesi var ki aklım karıştı. 3 Alman markası Römer, Cybex, Kiddy arasında gidip geliyorum. Kiddy ve Cybex in test sonuçları çok iyi ama öndeki güvenlik yastığı soru işareti, römer çok iyi ama beğendiğim xtensafix modeli ADAC testini geçememiş bu beni şok etti. Tavsiye bakarken yukarıdaki oto koltuğunu ilk kez gördüm ? Güvenlik yastıklı oto koltuğu kullanan anneler yorum yazabilirse çok sevinirim. Bir de mama sandalyesi olarak hangi markayı neden öneriirsiniz?

Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.