Kivi 14 aylıktı ve ben son bir aydır artık tükenmiştim. Kendimi pek iyi hissetmiyordum. Herşeye, herkese karşı tahammülüm azalmıştı. Nasıl yaparım da bu durumu düzeltirim, neden böyle oldum derken, uykusuzluğum ve bitkinliğim yüzünden olduğunu farkettim. Bunun da sebebi geceleri defalarca memeye uyanan minik oğlumdu. Gündüz yemeklerini gayet güzel yiyordu, memeyle işi yoktu ama gece olunca her uyku döngüsünda (40-45 dk. Da bir) uyanıp emiyordu. Son bir aydır bu yanlızca beni değil, onu da yormuştu çünkü o da yorgun, sinirleri bozuk uyanıyordu. Bunu nasıl farkettin derseniz, öğle uykusuna kadar çok huysuz, öğle uykusundan sonra melek gibi olmasıyla farkettim.

Artık kafama koymuştum, memeden kesecektim. Ama nasıl?

Tabii ki birkaç uzmana danıştım. Sevgili Esra Ertuğrul’a derdimi anlatan bir mail attım ve kendisi tüp bebek koordinatörü, hamile eğitmeni ve aynı zamanda emzirme danışmanlığı yapıyor. Bana şöyle dedi;

“Emzirme döneminde ben de çok sıkıntı çektim. O nedenle Emzirme seminerleri vermeye ve sosyal Medya’dan ulaştığım annelere destek olmaya çalışıyorum. Erkek Yada kız bebekte 2 yaşına kadar anne sütünü öneriyorum ben.  Özellikle ilk yıl anne sütü önemli. Sonrası anne ile bebek arasındaki ilişkiye göre karar vermek gerek. Eğer kilo alımı iyi ve ek gıda sorunu yoksa gece beslenmelerini kesmekte yarar var. Anne o dönemde sizin gibisi yoruluyor. Gece beslenmesi bebek karnını doyurmalardan öte annesini istemesi. O nedenle Dr.nuza gece beslenmesini kesme konusunda katılıyorum. Ama mümkünse 2 yaşına kadar emzirmeye gündüz mümkün oldukça emzirin. Böyle böyle alışacaktır. Çok kolay olmayabilir. Birden kesme taraftarı değilim. O zaman çocuk kendisi terk ettiğinizi hissedebilir. Onun için yavaş yavaş azaltabilirsiniz. Bir seansı babayla geçiştirip bir sonraki uyanmakta emzirin. 4 kere kalkıyorsa 2 emzirin 2 babayla geçiştirin. Yavaş yavaş azalsın. Buna alışınca siz emzirmeden kucağımızda vakit geçiştirmeye çalışın.

Yanınızda yatma konusunda ise ben kendi oğlumu zorlamam. Kendi yatağında yatar ama arada bizle yatmak istediğinde itiraz etmem. Bu benim yapım. Zorlayarak ve ağlatarak eğitim vermem. Dayanamıyorum. Bazen kötü olabiliyor ama tercih.”

Fakat biliyorum ki Kivide bu yöntem işe yaramazdı çünkü zaten gündüz emmiyordu. O halde geceleri azaltmakla başlayalım dedik. Geceleri aynen dediği gibi her defasında emzirmedim. Daha sonra sıra geldi tümüyle kesmeye. Acaba ben hazırmıydım? Düşününce bile içim acıyordu. Ne fena bir duyguymuş! Sanki onu hakkı olan birşeyden mahrum bırakıyormuşum gibi, sanki elinden oyuncağını almışım gibi…

Bunu ya şimdi yapacaktım ya da 5 yaşına kadar emziren annelerden olacaktım. Artık biryere giderken dilediğim giysiyi giyememekten sıkılmıştım, heryerde emzirmek zorunda olmaktan bıkmıştım, yemek yese de dışarıda olduğumuz zamanlar bana yakın olmak için meme isteyebiliyordu. Emzirme örtüsü de kabul etmedi en baştan beri, hep itti, açtı. Geceleri askılı bluz giyiyordum hep, kollarım buz gibi oluyordu. Hiçbir sabah, gece yattığım gibi uyanmadım, ya askım inmiş ya sırtım karnım açık…

Cumartesi sabahı uyandım, kararlıydım ama evdekilere birşey çaktırmadım. Bu derdimden bahsettiğimde İG’deki anneler bana önerilerde bulunmuştu. Sabır taşı diye birşeyden bahsettiler, aktardan alınıyormuş. Cuma günü almıştım, asıl ismi “Sarı Sabır”. Aloe Vera taşıymış, zararsızmış, tadı buruk, acımsı, siyah renkte bir taş. Islatıp gögüsünüze sürüyorsunuz, çamur gibi birşey oluyor. Sürdüm peçete koydum içeri döndüm. (Psikologlar kesinlikle hiçbirşey sürülmemesini tavsiye ediyorlar!!!!!) Bir yarım saat sonra oyun oynayan Kivi yanıma geldi göğüsümü açtı. “Annecim meme eeh olmuş, pislenmiş emme sen bence” dedim. Dinlemedi, sonra tadı hoşuna gitmedi çekti ağzını. Sonra böyle git gel birkaç kere daha açtı göğüsümü hep aynı sözcükleri tekrarladım. Baktım o da açıp “anne eeh” filan diyor. Tamam dedim yöntem tuttu. Ama tabii hiç aç bırakmadım, acıkmadan yemek hazırlayıp yedirdim. Babası da evde olduğu için işim kolay oldu, oyun oynadık, aklı dağıldı. Fakat uyku saatlerinden korkuyordum. Öğle uykusunda emzirmeyip ayağımda salladım, çok yorulmuştu uyudu. Uyku arası mememiz var bizim. Emer uykuya devam eder. İşte o vakit geldi, uyandı meme istedi vermedim, ağladı, babası sakinleştirmeye çalıştı, yok istemiyor. Uyandı. Hadi dedik dışarı çıkalım. Mantıklı bir hareket oldu. Daha sonra eve döndük duşunu aldırdım kaplumbağadaki uyku müziklerini açıp yatırdım. Kendi kendine uyumadı. Ayağımda salladım. Çok yorgundu, uyudu. Gece saat 2-4.30 arası kabus gibiydi. Uyandı meme istedi, ağladı. Vermeyince bastı feryadı. Herkesin önerisini dinleyip babasına verdim sakinleştirsin diye. Ama sonradan anladımki yanlış yapmışım. En azından Kıvanç adına çok yanlış yapmışım. Çünkü daha çok ağladı ve ben alınca daha kolay sakinleşti. Fakat o sırada uyandı ve mutfakta su içiriyordum. Peynir istedi, ekmek yemek istedi. Şaka gibi! Yere oturduk saat 4te peynir ekmek yedik! Kıyamam!! 🙁 daha sonra uykusu geldi ve Evin içinde kucağımda gezdirerek uyuttum. Meme istediğinde iki gündür aynı şeyleri söyledim hep. Meme uff oldu, meme eeh oldu, pis oldu oğlum. Sen artık abi oldun, artık mama yiyeceğiz, ben oğluma çok güzel mamalar yapacağım. Sakin ol oğlum, ben hep senin yanındayım, seni çok seviyorum ve hiç bırakmayacağım. Hep bunları söyledim.

İlk gece duygusal ve fiziksel açıdan çok zor olmasına rağmen, ikinci gecenin iyi geçeceğinden çok emindim. Öyle de oldu. Aynı düzenle öğle uykusunu ve günü geçirdik. Gece de yine duş aldırıp yatırdım. Daha kolay uykuya daldı. Gece saat 1.30 da uyandı. Ama meme istemedi, artık memenin olmadığını kabullenmişti. Tek derdi uykuya dalamamaktı anladığım kadarıyla. Kucağıma alıp yüzyüze bakacak şekilde boynumda uyuyakaldı.
Sabah uyandı ve mama mama mama dedi. Kalktık kahvaltımızı yaptık ve bugünden itibaren o artık birkez daha büyümüş oldu.
Geceleri ve gündüzleri uyandığında birşey içme isteği duyuyor. Süt denedim içmedi çünkü biberondan su dışında hiçbirşey içmek istemiyor. Suya bile zor alıştırmıştım, o sebeple üstüne gitmiyorum. Doktorumuz zamanla alışacağını, içeceğini düşünüyor. Suya alıştırma bu seferde onun için uyanır diyenlere katılmıyorum çünkü susuyor olabilir. Alışmış olduğu bir sıvı alımı var sonuçta.
Bu işte en zor kısım duygusal bağı koparıyormuş gibi hissetmek. Yaramazlık ağlaması değil de çok üzgün ve kırgın olduğu için ağladığını hissettiğimde içim acıdı. Bana anlayış göstermesi ve dediklerimi anlaması beni mahvetti. Buna seviniyorum tamam söz dinliyor filan ama, o daha çok küçük! Bu kadar minik haliyle nasıl da anlayışlı olabiliyor!
Yapmanız gereken çocuğunuzu gözlemleyip nabza göre şerbet vermek. Bana bu tavsiyeyi veren Psikolog Pınar Mermer oldu. Gerekirse geri adım atmaya hazır olmalısın dedi. Çocuk hazır değilse ona buna zorlamamak gerekir dedi. Ben de onu dinledim. Oğlum memeden uzaklaşmaya hazırdı ama buna karşı bir tepki olarak, sanırım ağladığında babasına verdiğim için benden koparmaa çalıştığımızı düşünmüş olacakki gece yanımda, bana en yakın şekilde yatmak istiyor. Ben de o nasıl huzurlu olacaksa öyle davranıyorum. Neticede meme alışkanlığını bitirmem onun için yeterince zor bir durum. Daha da zorlamaya gerek yok. Bu hisleri geçtikten sonraki hedefim odasına alıştırmak olacak. En zorunu atlattık o yüzden ona ve kendime güveniyorum, bunu da çözeriz!
Bir diğer zor kısmı da benim için oldu. Sütler birikti, ağrı ve gerginlik yapıyor. Feci birşey! İlk gece kalkıp sıcak su kompresi yaparak elimle sıkıp sağdım az az ama yanlış yapmışım. Doktorum çok kızdı. Bana bir ilaç önerdi. Onu içip, göğüsümdeki tüm sütü sağıp, bandajla sıkıca sarmamı söyledi. Az sıvı tüketmem de sütün bitmesine yardımcı olacakmış. Bakalım bugün 3. Gün. İlacı daha dün içtim, 48 saat içerisinde azalmaya başlarmış…
Bu sabah uykumu almış şekilde uyandım, Kivi de öyle. Bugün ço daha kolay bir gün oldu. Memeye odaklı olmadığı için daha çok yemek yedi, daha çok kendi başına oynadı, daha keyifliydi. Arada gelip beni öptü, sarıldı. Artık daha mutluyuz. Siz de eğer artık dayanamayacağınızı düşünüyorsanız kendinize daha fazla eziyet etmeyin. Doktorlar sütünüz varsa en az 1 yaşına kadar emzirin diyorlar. Bebeğiniz 1 yaşını geçtiyse ve eğer sabrınız yoksa, bebeğinizi sütten kesebilirsiniz. Çocuğunuzun sağlıklı bir birey olması için sizin sütünüzden daha çok enerjinize, ilginize ve pozitifliğinize ihtiyacı var. Siz kendinizi iyi hissetmiyorsanız ona da bir faydanız olamaz!
Sevgiler,
SocialMom


27 Yorum

 1. Tebrikler!

  Benim oğlum 16 aylık ve zaman zaman aynı sizin gibi hissediyorum halsizlik bitkinlikvs. Lakin sanırım psikolojik olarak ben henüz hazır değilim zaman zaman bitmesini çok istesem de iş son karara gelince birtürlü “bugün son” diyemiyorum.

  O anın duygusal iletişimi hiçbir şeyde olmasa da sanırım annelik emme işi bitince daha keyifli! Daha bir adam gibi davranıp bir anda büyüyorlar! ❤

 2. Tebrikler!

  Benim de 16 aylık bir oğlum var ve sizinle aynı sorunları yaşıyorum halsizlik bitkinlik gece uyuyamama vs. Ama oğlumdan daha çok henüz ben hazır değilim bazen bıraktırmayı çok istesem de kıyamıyorum ona biraz daha 1 ay daha diye diye oyalanıyorum en son 18 ayda tamam dedim kendi kendime.

  Emzirmek hem pahabiçilemez hem çok yıpratıcı bir eylem.

  Emmeyi bırakan çocuklar bir anda büyümüş geliyor gözüme☺
  Kocaman adamınızla çok mutlu yarınlarınız olsun.
  Sizi tekrar tebrik ediyorum❤

 3. Mürvet Halidi dedi ki:

  Nasıl soluksuz okudum yazınızı, Melis 16 ayını bitirdi, bu dönemlerde acayip bağımlı emmeye, bahsettiğiniz gece uyanmalarını biz de yaşıyoruz. Doktorumuz kesebilirsin ama senin de hazır olman lazım çünkü ağlayacak, yemek yemeyi reddedebilir gibi şeyler söyledi, sonuçta her bebeğin tepkisi farklı. Sabır taşını duyunca sormak istedim çünkü doktorumuz başka bir hastasının kullandığını söyledi ve deneyebilirsin dedi. Henüz başlamadık kesme çalışmalarına, umarım bizim için de sancısız, kolay bir süreç olur..
  Kiyi’ye öpücükler;)

 4. Çelebiözge dedi ki:

  O kadar etkilendim ki çağla hanım ben ne diyeceğimi bilemiyorum tebrikler sizden çok şeyler öğreniyorum sağolun bütün yazılarınız ve paylaşımlarınız için sizi zevkle takip ediyorum darısı bizim başımıza diyorum…sevgiler

 5. Merhaba, bu kararı verebilmek uygulamak kadar zor. yazdıklarınız üzerinden 10 gün geçmiş. Bu 10 gün nasıldı? 3 günde bitti mi? ve en çok merak ettiğimde gece uykuları düzene girdi mi?

  • 10 gundur hersey gayet yolunda, cok istahla yenek yiyor ve cok daha kendi basina oynuyor. Uykuya gelince, hala gecede 3-4 kere uyaniyor ama bunun sebebi azi disleri cikiyor olmasi. Uyandiginda su icip uykuya devam ediyor. En azindan emzirmedigim icin uyanik kalmam eskisi kadar uzun surmuyor. Verdigim karardan cok memnunum. Darisi basiniza 😉

 6. Çağla Hanım Merhaba:) sizinle geçen haftalarda e posta yolu ile yazışmıştık. Desteğiniz sayesinde memeden kesme hikayemi başarı ile tamamladım. Kendi blogumda bu serüvenimi anlatırken sizden de bahsetmeden geçemedim. Her şey için çok çok teşekkür ederim.
  http://hamilelikteben.blogspot.com/

 7. Çağla Hanım Merhaba:) geçen haftalarda sizinle yaptığımız e posta yazışmaları sayesinde memeden kesme hikayesini başarı ile tamamladım. kendi blogumda serüvenimi paylaşırken sizden de bahsetmeden geçemedim. Her şey için çok teşekkür ederim.
  http://hamilelikteben.blogspot.com/

 8. Unknown dedi ki:

  Jinekomasti Dedi ki; meme sorunları gerçekten çok can sıkıyo.

 9. susamin annesi dedi ki:

  Peki gunduzleri de milyonlarca kere emen bir bebegimiz varsa napicaz ? 🙁

 10. Pınar dedi ki:

  Çağla Hanım,
  Bende yazınızı soluksuz okudum çünkü birebir aynı sorunları yaşıyorum ama sabredip 2yaşına kadar enzirmeyi düşünürken tekrar hamile kaldığımı öğrendim ve doktorum 2 ay daha emzirebileceğimi söyledi

 11. özge uçaklı dedi ki:

  Merhaba Çağla Hanım,
  sizi uzun zamandır takip ediyorum (instagram dahil)oğlum 9 aylık işe başlamak zorunda kaldım. öğlen emzirmelerini kesmek zorunda kalıcam. Memeye çok düşkün emme saatinde yanında olmazsam etrafında kim varsa yakalarını açıp emme gayretinde kuzum. psikolojik olarak ona zarar vermeden bu işi halletmek istiyorum ama çok küçük olduğu içinde ne yapacağımı bilemiyorum.

 12. Neslihan dedi ki:

  Tebrik ederim sizi gerçekten. Oglum 26 aylık oldu 17 aylık ken çalısmaya basladım oglum krese gitmeye basladı bırden gunduz emmelerımız bıttı aksam 19.00 dan sonra sabaha kadar emıyor bazen tmm artık yeter dıyorum kesmeliyim diyorum ama yapamıyorum. sinirleniyor daha cok yapısıyor gozlerımın ıcıne bakıyor sonra kendıme kızıyorum neden bunu yapıyorum ogluma dıye. ama her yerde bunaltıyor benı otobus pazar sokak dınlemıyor ıstıyor yakın olabılmek ıcın ama bunları dusundugum ıcın kendımden utanıyorum ama bırakmasının zamanı geldı yardım edersenız cok sevınırım. TEŞEKKÜR EDERİM

 13. neslihan dedi ki:

  yazınızı defalarca okudum benimde 14 aylık emmedwn asla uyumayan gecede 8 9 dea uyanan bir oğlum var.Tek başıma yapamayacağımı düşündüğüm için bir ay sonra ailemin yanına gidip orda kesmeyi düşünüyorum ama bir ay nasıl geçer bilmiyorum.benim gözümde o kadar zor ki bu memeden kesme işi:((her gece saatlerce ağlıyorum:((size bir sorum olacak memeden kesince çocuğunuz nasıl uyuyor?ayakta kucakta yada kendi kendine?

 14. GIZEM dedi ki:

  Cagla hanim iyi gunler,Kizim 11 aylik ve biberon icmiyor. Bebekliginden beri anne sütünü icmez diye biberona alistirmadik ama simdide sütüm kesildi biberona alistiramiyorum. Üstelik geceleride cok uyaniyor karni tok yattigi halde. Biberon icin bana ne önerirsiniz? Ilginize Teşekkür ederim

 15. emel dedi ki:

  merhaba çağla hanım,
  25 aylık kızım var artık zamanı geldi de geçiyordu…bende 3 gün önce kızıma sabır taşıyla bırakmayı denedim ve beni hiç üzmedi uykularımız ayakta sallamayla oluyor geceleri uyanıyor sallıyorum öyle yatıyor. ama ben kızımdan daha çok üzüldüm zamanı gelmesine rağmen. kendimi boşluğa düşmüş gibi hissediyorum… 🙁 o benim canım akşama kadar onu görücem diye sabırsızlanıyorum akşamları ona daha güzel vakit geçirtmem lazım neler yapmalıyım acaba elimden geldiğince birlikte oyunlar oynarız dans ederiz ama evde o uyanıkken iş yapmamaya onunla vakit geçirmeye çalışıyorum. çalıştığım için hep bu suçluluk duygusu yüzünden üzülüyorum… (aynı ruh halim gibi çok karışık oldu farkındayım 🙁 )

 16. Hulya dedi ki:

  Merhaba Cagla hanim, ben 3 kiz annesiyim ve sadece 3. Kizimi 2 yil emzirebildim diger ikisinde kendileri birakmisti. Bir psikolog olarak oglunuza dogru olmayan birsey soylemeniz sasirtti beni. Meme eeh degildi aslinda, biraktiginda hala cok sutunuzun olmasi kivancin hala ihtiyaci oldugu fikrini verdi bana ve icim acidi inanin. Anne icin emzirmek zor ama inanin cocuk belirliyor dogru zamani. Emmeler azaliyor, sut azaliyor o zaman geldiginde. Ben dis cektirmistim ve emzirmemem gerekiyordu ilac aldigim icin. Zaten zamani da gelmisti; 2 yasini biraz gecmisti. Onun icin beklemistim disimi cektirmek icin. Kolumu gosterdim ilac verdiklerini ve sute gectigini soyledim, tamam dedi ve birdaha istemedi. Hic zorlanmadim cunku sut zaten cok azalmisti. Sizi uzmek icin degil nasip olur baska cocugunuz olursa tavsiye olur diye yaziyorum. Oglunuzda siz de cok tatlisiniz masallah.

 17. Muhsine dedi ki:

  Oglum 17aylik ve ne gunduz nede gece emmeden uyumuyor son gunlerde cok hircin ve sinirli bi okadarda meme duskunu oldu ne yapicagimi sasirdim sabahlari cok sinirli uykusuz ve bel agrisindan delirmis bi sekilde uyaniyorum me yapacagmi inanin bilmiyorum gunde11 12 defa emiyo gecede defalarca uyanip istiyo lutfen yardimci olun ne yapmaliym cok carasizim

 18. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba,
  Kızım çağla 17 aylık ve ben o 5 aylık iken çalışma hayatıma geri döndüm. Şuan gündüz emmiyor ve anne sütü içmiyor fakat ben nezaman kapıdan adımı atıyorum eve işte o anda emcem die haykır aya başlıyor. Son bir haftadır kızımı tanıyamaz oldum. Rutinimizde bir değişiklik olmamasına rağmen bağımlılığı arttı. Geceleri her kıpırdandığında emcem diyerek kendini uyandırmaya başladı. Yorgubluğum halsizliğim artarken tahammülümde azaldı. OnA kızmak sesimi yükseltmek istemiyorum fakat bazen kendimi tutamıyorum. Çünkü bende insanım ve Dinlenmeye ihtiyacım var. Memeden kesmeye karar verdim ama ağlamaktan kendimi alanıyorum. Anlattığıminız gibi ondan çalıyormuşum hissi çok fena. Memeyi kesince ondan vazgeçtiğimi düşünürse die çok korkuyorum. Şu dünya üzerindeki en zor meslek anne olmakmış helebide çalışan anne olmak Varya…

 19. tugba dedi ki:

  merhabalar dr onerdigi ilac nedir acaba bandaj derken eczanedeki olan mi acaba

 20. tubay Karadağ dedi ki:

  Öncelikle paylasimlarinizdan dolayı teşekkürler.Oğlum 23.ayında son dört aydır gündüz emzirmeyi bırakmıştım . Biraz zorlandik hava kararacak ışıklar açılacak süt gelecek diye diye alıştı. Ama akşama doğru birşey yemez İçmez gece boyu defalarca emmek isterdi yorucu bir dönemdi.Bir hafta önce karar aldım emzirmeyecegim diye. Önce sarı sabır(alovera )denedim o iğrenç tada rağmen emdi. Ama emme aralıkları arttı baktım çok sizlanmiyor sirke denedim. Emmek istediğinde acı ama istersen em dedim. baktı kötü kokuyor diğerini ver dedi verdim burun kıvırdı istemedi. Ertesi gün yine aynı sahne. Gecede istemedi .Bugün üçüncü günümüz bakalım isteyecekmi
  Bana gelince göğüslerim felaket. Duşta biraz sağdim, nane koydum , ada çayı içtim biraz iyi geldi. Üç yöntemi arka arkaya yaptığım için hangisi iyi geldi üçü bir arada mı etkili oldu bilemiyorum. Umarım sizlerede yardımcı olur

 21. delfin dedi ki:

  Çağla hanım tam da ihtiyacım olan bi yazıydı, cesaretlendim. Fakat benim kızım henüz 11 aylık ve sadece gece emmemiz var. Kesmek istiyorum. Şurayı merak ettim: Gece de o sabır taşından surdunuz mu yoksa hiç vermediniz mi?

 22. nagihan dedi ki:

  merhaba benimde bir sorum olacak 15 aylık bir kızım var ve tekrar hamile olduğumu öğrendim oda 1 aylık kızımı sütten kesmem gerektiği söyleniyor aniden kesemem özellikle geceleri daha düşkün emmeye nasıl yaparım geceleri mama mı versem süt mü içirsem daha iyi olur bilemedim sütü bir kaç kez denedim içmemişti ne yapsam yarayışlı olur onun için yardım edermisiniz bilgili anneler..

 23. türkan dedi ki:

  Gecenin 3ünde emzirmekten harap olmuşken, tam da Asya cadısı 14. ayını tamamlamışken nasıl iyi geldi bu paylaşım, anlatamam. Yaşadıklarımız birebir aynıymış. Yarın başlıyorum bıraktırmaya. Çok teşekkür ederim. İyi ki paylaşmışsınız. Sonucu da yazarım artık. Bana bol sabır…

 24. türkan dedi ki:

  Merhaba. Bugün memeden keseli 6 gün oldu. İlk3 gece kâbus gibiydi. Asya bir yandan memeler bir yandan.. iki gündür çok daha güzel herşey. Artık daha çok oyun oynuyor. Hatta bugün iş dönüşü bana şöyle bi gülüp oyuna devam etti. Sanırım doğru bir zamanda yaptım. kivinin macerasını okumasaydım bu kadar kolay karar veremezdim. Çok teşekkür ederim.

 25. bişeyler dedi ki:

  offffff.. kızım o kadar memeye düşkün ki ikisi birden dışarıda dursun istiyor, olmaz deyince kıyamet kopuyor. kafasını bi yerlere vurmaya kadar gidince artık pes ettim. kızımla aynı boy hizasına gelmemeye çalışıyorum meme istemesin diye. ama sosyal bi insanım gelen gidenim çok olur ben de giderim arkadaşlarıma komşularıma. ve onların bakışları artık aşırı derecede rahatsız ediyor. düşünsenize iki koca meme ve bir birini bir diğerini emen bi toddler bebek. kızım 17 aylık. her kafadan farklı ses çıkıyor. biri emzir emzir hastalıktan korur diyor biri artık oyuna çevirmiş memeden kes diyor. hepsinin yanında ben artık çok yıprandım. yorgunum, kafam karman çorman, evim dağınık, kıyafetlerimin yakası esnemiş, her işim yarım kalmış, sanki eskimişim gibi hissediyorum. daha üzücü olan şey de uykusuzum ve sinirliyim. kızıma sesim yükseliyo.

Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.