Karnınıza düştüğünü öğrendiğiniz andan itibaren doğuma kadar ne kadar yavaş geçiyor ise, doğumdan sonraki ilk 1 yıl da bir o kadar hızlı geçiyor. Birbirine alışmaya çalışan bir aile ve dünyaya alışmaya çalışan bir melek ile birlikte zihniniz kaybolup gidiyor.  Tabii değişken hormon dengesini ve uykusuzluğu da eklersek hatırlamak neredeyse imkansızlaşıyor.

Kıvanç için bir gebelik günlüğü tutmamıştım fakat doğduktan sonra kesinlikle onunla ilgili ufak notlar alacaktım. Oğlum, hayatımıza girdiği anda beni öyle bir aşk ve öyle bir büyü sardı ki değil not almak, doğru düzgün fotoğraf çekememişim. Halbuki hiçbir anıyı unutmamam gerekiyordu. O hızlı geçen süreçte, bebeğiniz hergün yeni birşeyler öğreniyor ve hangi birini not alacağınızı şaşırıyorsunuz. Ben bu konuda görsel hafızama çok güvenmiştim. Çektiğim fotoğraflardaki giydiği giysiden ve elindeki oyuncaktan bile o dönemi hatırlarım diye düşünüyordum. Şimdi videoları izlediğimde bile inanamıyorum neler olduğuna. Bu yüzden, siz siz olun, mutlaka kısa kısa da olsa hergün gelişmeleri not ettiğiniz bir defteriniz olsun!

Bir de ilkler vardır… İlkler çoook özeldir değil mi?

İlk fotoğrafı, ayak izi, ilk banyosu, ilk gezmesi, ilk pijaması, ilk çorabı…

Bir de geleneklerimizin ilkleri vardır. Mevlütü, ad koyması, kırklaması, diş buğdayı… Bizi biz yapan, Türk kimliğimizi unutmamamızı sağlayan, anneannelerimiz, babannelerimizden gelen çok değerli geleneklerimiz.

Ve biliyoruz ki söz uçar yazı kalır. Hem unuttuğumuz geleneklerimizi yeniden yaşatmak için, hem de 365 günlük harika serüveninizi hatırlamak için keyifle hazırlayacağınız, çok güzel bir anı albümü.

Ben Kıvanç için; en şık sunuma sahip, en detaylı, en keyifli anı albümü olan Muhteşem İlk Yıl albümünü, onun ileride çok değer vereceğine inandığım notlar ve fotoğraflarımız ile hazırladım. Hazırlarken hem bir yandan o günleri hatırladım, hem de duygulandım. Çok merak ettiğinizi bildiğim için, birkaç sayfamızı size de fikir olması açısından paylaşıyorum.

kapak

şehzadem

içindekiler

 

ben geldim

ailem

ilk yılbaşım

lohusa günleri

ilk doğumgünüm

şıkım

banyom

mevlit

diş buğdayı

bayramlar

ilk anneler günü

görüntüm

ad koyma

evime hoşgeldim

kırklamam
huyum suyum

büyüyorum1

 

Bu güzel tasarım için ve dostluğu için Sevgili Yulia Zulfikari ‘ye teşekkür ederim.

Muhteşem Ilk Yıl anı albümlerine aşağıdaki adreslerden ulaşabilir, siz de çocuklarınız için doldurabilir ve ya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bir anneden bebeğine, ve bir anneden başka bir anneye, en güzel hediye!

W: http://www.muhtesemilkyil.com/

F: https://www.facebook.com/MuhtesemIlkYil?fref=ts

T: https://twitter.com/muhtesemilkyil

IG: http://instagram.com/muhtesemilkyil

11-13 Aralık‘ta düzenlenecek IBS Anne Çocuk Fuarında Muhteşem Ilk Yıl standına uğrayıp, anı albümümüzü incelemeyi ve sürpriz hediyelerinizi almayı unutmayın! Ben de orada olacağım!..

Sevgilerimle,

SocialMom

 


1 Yorum

  1. Tuba Sönmezöz dedi ki:

    Harika olmuş eline sağlık 🙂

Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.