Emzik Zincirim, sosyal medya sayesinde tanıdığım bir markaydı. Sahibi Çiğdem Kaba benim ile iletişime geçtiğinde çok sevindim çünkü bu güzel fikrin ve tasarımların kime ait olduğunu merak ediyordum. Kendisi çok güzel ve çok zevkli bir hanımefendi. 2 tane birbirinden güzel evladı ve onu İstanbul’a, 12 Temmuz seminerine gelirken yalnız bırakmayan harika bir eşi vardı. Tanıştığımız anda anladım ki mutlu insanlar üretiyor. Ve bu muhteşem fikir ancak bir anneden çıkar.

Yıllardır biliriz, bebekler emzikleri ağızlarından çıktığında yere düşüp kirlenmesin diye emzik zincirleri kullanılır. Çok basit gibi görünen, ama detaylı düşünürseniz oldukça tehlikeli bir aksesuar. Bebeklerin doğduğu andan itibaren kullandığı bu aksesuar birçok ölüme sebep olmuştur. Bu sebeple üretim maddesi ve zincir uzunluğu oldukça önemlidir.

Peki emzik zincirim ne yapar? Bebekler yenidoğan döneminde oral refleksi gelişene kadar emzik emmek isterler, psikolojik rahatlama ve hazıma da kolaylık sağlayan emzik hijyen olarak çok dikkatli kullanılması gereken bir araçtır. Henüz kontrol mekanizması gelişmemiş bebek sıklıkla emziğini düşürür ve anneye her seferinde dezenfekte etmek kalır. Bunun için yıllardır piyasada gördüğümüz sıradan emzik zincirleri vardı. Çiğdem hanım ise bu işe yeni bir soluk getirerek kişiye özel objelerin ve renklerin olduğu, isimli emzik zincirleri üretiyor. Aynı zamanda bir diğer ürünleri de diş kaşımaya yardımcı olan aksesuarlar, SOS Bileklikleri ve çıngıraklar. Çiğdem Hanım’a ürünün özelliklerini sorduğumda dedi ki, ipleri bile Avrupadan geliyor (15-20kg a kadar dayanıklı olduğu için). Yurt dışında zincir kapatmak için firmadan eğitimler almış. Çocuğumuza temas eden herşey de ahşaptan yana, ki kullandığı boncuklar sadece bebekler için üretiliyor ve salya ile temas ettiğinide zehirli kimyasallar oluşmuyor. Malzemelerin tümü Avrupa Birliğinin 2008 de çıkarttığı emzikzinciri yasasına göre alınıyor. Bu konuda hiç tutumlu davranmıyor ve en kaliteli ürünü ortaya çıkartmak için çok dikkat ediyor. Bu güzel ürünleri tanıtmak ve marka olmak istiyor. Yani kendisini çok yakında sık sık yazılı ve görsel basında göreceğiz hazır olun derim 😉

Sipariş detaylar için www.emzikzincirim.com ‘a göz atabilirsiniz.

Aynı zamanda Çiğdem hanım Emzik Zincirim’in Instagram hesabında çok güzel çekilişler düzenliyor. Kaçırmamak için takibe almanızı tavsiye ederim.

Instagram: @emzikzincirim

Facebook: www.facebook.com/emzikzincirim

Çiğdem Hanım, 12 Temmuz Avantgarde Hotel‘de gerçekleşen seminerimizde anneler ile buluştu ve ürünleri hakkında bilgi verdi. Ürünleri yakından görüp tanıyan anneler gönül rahatlıyla bebekleri için alışveriş yaptılar.

Ürün detaylarına gelince; web sitesinden de bulabileceğiniz hakkımızda yazısından bir bölüm seçtim.

Malzemelerin seçimi DİN EN 71-3 usulüne uygun olarak tercih edilmektedir.
(Çocuk oyuncak ve oyuncak malzemelerin de geçerli olan Avrupa Birliği normudur.)

MALZEME:

• Tere ve çocuğunuzun salyasına karşı dayanıklıdı.
• 100% Akça ağacından üretilmiştir.
• Emisyonsuzdur.
• Doğal boya ile boyanmıştır.
• Tutacaklar pas tutmaz, nikel içermez.

Kullanmış olduğumuz malzemelerin tümünü Almanya dan özel olarak ithal ediyoruz. Bu malzemeler sırf çocuk oyuncağı ve çocuk gereçleri için üretilen tamamen doğal ahşap ve boyadan oluşan ürünlerdir.
EMZİK ZİNCİRİ:
Zincirlerimizi Avrupa Emzik tutucu normlarına bağlı olarak hazırlamaktayız. (der DIN EN 12586).

Zincirlerimizin uzunluğu maksimum 22 cm dir. Bebek ve çocuklar da boğulma riskini ortadan kaldırmasından ötürü bu uzunluk ölçüsü tercih edilmektedir.Uzun zincirlerin dikkatsizlik ve bilinçsizlik sonucu çocuğunuza zarar verebileceğini unutmayınız.

İsimli emzik zincirlerimiz özel olarak tasarlanmaktadır. Her ürünümüz DIN EN 12586 und EN 71-3 Avrupa Güvenlik normlarına uygun olarak hazırlanmaktadır.

 

Bunlar gereksiz gibi görülen, ama günümüz annelerinin oldukça dikkat ettiği özelliklerdir. Çocuklarımızın sağlığı ve can güvenliği herşeyden önemlidir. Oyuncak ve aksesuar seçiminde çok çok dikkatli olmanızı rica ediyorum.

 

Peki Emzik Zincirim’i nerelerde değerlendirebiliriz?

Emzik Zincirim’i bir arkadaşınız doğum yaptığında, babyshower’ında ve ya mevlütünde, bebeğinin ismine özel yaptırıp, hediye olarak götürebilirsiniz. Her konsepte uygun tasarımları, rengarenk boncukları ve en güzel hediyeyi tasarlayacağınıza eminim! Emzik kullanmayan bebekler için ise isimli çıngırak yaptırabilirsiniz. Ben isime özel hediyeleri her zaman çok sevmişimdir. Herkesin alabileceği herhangi bir hediye seçmektense, isime özel hediye yaptırmak çok daha etkili olacaktır.

Puset zinciri yaptırıp, bebeğinizin emziğinin pusetinden düşmesini engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda pusette bebeği oyalaması için oyuncak olarakta kullanılabilir.

Özel günlerde sevdiklerinize isimli anahtarlık yaptırarak hergün sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz.

Kullanım alanları oldukça çeşitli, yeterki siz yaratıcılığınızı kullanın! 🙂

Sevgiler,

Socialmom


Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.