Açık Fikirli Olun!: Bebekler dünyaya gelirken protokol dinlemezler ve en iyi düşünülmüş stratejilerin bile çoğu, sancının tam ortasında geri plana atılmak zorunda kalabilir. Doğuma oldukça açık fikirli, her tür ihtimale hazırlıklı olarak girmeniz önemlidir.

Her Şeye Açık Olun: İster evde doğum planlayın, ister suda doğum ya da hastanede doğumu tercih edin fark etmez, önemli olan bu büyük günde kendinizi “akıntıya bırakmaya” hazır olmanız. Doğumunuzun yöntemi ile ilgili kuvvetli istek ve duygularınızın olması önemli olmakla birlikte, doğum işleminiz başladığında neler olabileceğini hiç kimse önceden tahmin edemez. En basit anlatımla, olaylar olmaya başladığında duygularınız tümüyle değişebilir. Mesela, huzurlu su doğumu fikrini çok sevmiş ve havlularınızın rengine kadar her şeyi planlamış olabilirsiniz, ama sancılarınızın tam ortasında aniden doğum havuzuna ayağınızın ucunu sokma fikrine bile katlanamadığınızı keşfedebilirsiniz… Öngörülemez durumlara da hazırlıklı olmalısınız: Daha bavulunuzu açmadan bebeğinizi dünyaya getirdiğiniz kısa bir doğum süreciniz olabilir. Veya sonuçlanana kadar defalarca evinize geri gittiğiniz çok yavaş ilerleyen doğum süreci. Belki bebeğiniz izlenmeli ve doğabilmek için ufak bir yardıma ihtiyacı var. Ya da her ne kadar acıdan kaçmak isteseniz de dayanmanız gereken çok fazla şeyle karşı karşıya olduğunuzu keşfedersiniz. Bu büyük günde basitçe beklenmeyen, kendine özgü durumlar olabilir. Bu nedenle, her şeye açık ve hazırlıklı olmanız tavsiye edilir.

Prima SevgiUykuOyun Logo (Beyaz Zemin)

Seçeneklerinizi Bilin: Doğum için yapabileceğiniz en iyi hazırlık karşılaşabileceğiniz tüm değişik seçenekler hakkında olabildiğince bilgi sahibi olmak… Size uygun olan tüm ağrı dindirici metotları bilip anlamakla başlayabilirsiniz. Doğum öncesi kurslarınızda bunları detayları ile öğrenirsiniz. Farklı doğum işlemleri ve doğurma konumlarını öğrenip bunları evde deneyebilirsiniz. O gün kendinizi en son nasıl hissedeceğinizi gerçekten bilemezsiniz, öyleyse çömelme, dirsek ve dizlerinizin üstüne çökme ayakta durma ve eşinizin yardımı ile geriye doğru yatma fikri ile içli dışlı ve vakit geldiğinde, doğaçlamaya da hazırlıklı olun. Vücudunuzun size söylediğini dinleyin ve doktorunuzun önerilerini takip edin. Doğum ameliyathanelerinde bulabileceğiniz elinize geçen ıvır zıvırla oyalanmaya bakın: Doğurma topları, tabureler, fasulye torbaları. Hiç bir fikre kapalı olmayın ama isteklerinizi de en başından belli edin. Ve unutmayın işler planlandığı gibi gitmezse ve ne olursa olsun, sonuçta elde edeceğiniz şey hayal edilebilecek en harika şey: Harika yeni bebeğinizi ilk kez kucaklamak

Bu ve tüm yazılara buradan ulaşabilirsiniz. www.prima.com.tr ye üye olup uzmanların bebek bakımı konusundaki içeriklerine ulaşma ve ücretsiz bez kazanma şansına sahip olun!

Sevgilerimle,

Socialmom


Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.