30 yılı aşkın süredir, PlanToys®, dünyaya sürekli daha pozitif katkı sağlayacak ürün ve aktivitelerini, güçlü bir bağlılıkla gerçekleştirmektedir. Yenilikçi ve doğaya dost üretim süreciyle, yeni ahşap oyuncak yapım ve tasarımını bir üst seviyeye taşıyan PlanToys, oyuncaklarını kauçuk ağaçlarından üreten ilk firma olmakla kalmayıp, yeni malzeme üretimi ve sıfır atık politikasıylada lider bir firmadır. Yani “Sürdürülebilir Oyun” felsefesini benimsemişlerdir. Peki “Sürdürülebilir Oyun” ne işe yarar? Oyuncaklarımız, çocuklarımızın “sürdürülebilirlik” bilinciyle yetişmelerine sağlayıp, aynı zamanda sürdürülebilir bir dünya yaratmaklarına yardımcı olacaktır. PlanToys ® sürdürülebilirlik ruhunu, fikir, kültür, tasarım süreci, geri dönüşüm ve malzemeyi yeniden işleme yöntemleriyle aktarmaktadır. PlanToys ® oyuncaklarının, çocukların hayal gücüne ilham vermeye yardımcı olmasının yanısıra fiziksel ve zihinsel gelişimlerini de destekliyor.

PlanToys® fabrikası kauçuk ormanlarının yanına kurulmuştur. Kauçuk ağaçları 24 yıl sonra işlevini yapamaz hale geldiklerinden, PlanToys oyuncaklarının tamamı 25 yılını tamamlamış kauçuk ağaçlarından üretilmektedir ve her kesilen ağaç yerine yeni bir fide dikilmektedir. Sürekli ağaçların kesildiği, yokedildiği bir ülkede, bunu duymak genel olarak hayata bakışımda bana umut veriyor. Bir yerde hala ağaçlara ve doğaya değer veriliyor…

Geri dönüşümün esas alındığı üretim sürecinde hiç ağaç parçası çöpe atılmamakta oyuncaklar için kullanılamayacak olan ağacın kabuk kısımları fabrikanın enerji üretiminde kullanılmaktadır.
Ürettiği bu enerji, hem fabrikanın ihtiyacını, hemde yakın köylerdeki enerji ihtiyacını karşılamaktadır. İşte bu, size bu markadan bahsetmemdeki en büyük sebeptir.

Peki Plantoys oyuncaklarının içeriğinde neler vardır?

PlanToys çevre dostu malzemeler kullanmaktadır.

1.Organik Kauçuk ahşabı (PlanToys ® oyuncakları artık lateks üretmek kauçuk ağaçlarından temiz ve doğal kauçuk ahşabıyla yapılır. Kauçuk ahşabını saf tutmak için, ağaçlar kesilmeden üç yıl öncesine kadar toprağa herhangi bir gübre ilave edilmez. Ahşabı güçlendirmek için, PlanToys ® hiçbir kimyasal madde içermeyen özel fırında kurutma işlemi kullanır)

2.E-Sıfır Yapıştırıcı (Sağlık açısından tehlikeli olarak bilinen ve ahşabın birçok türleri için kullanılan formaldehit tutkalları kullanmaktan kesinlikle kaçınan PlanToys ®, oyuncakları tescilli formaldehit olmayan E-Sıfır kullanılarak monte edilir)

3.Su Bazlı Boyalar (PlanToys ® kurşun ya da herhangi bir ağır metal içeren boyalar kullanmaz. Tüm ürünlerde sadece güvenli ve toksik olmayan, su-bazlı boyalar kullanılır. Organik renkler oyuncaklarımıza hoş bir görünüm ve sıcak benzersiz bir dokunuş hissi verir)

4.Geri Dönüşümlü ve Geri dönüştürülebilir Malzemeler (PlanToys ® bütün şirkette tüm baskılı ürünleri için geri dönüştürülebilir ambalajlama ve geri dönüşümlü kağıt gibi çevre üzerindeki etkisini en aza indirebilecek geri dönüşümlü ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanır)

5.Su ve Su bazlı Mürekkepler (PlanToys ® tüm basılı materyaller üzerinde soya ve su bazlı mürekkep kullanmaktadır. Bu mürekkepler kolaylıkla biyolojik olarak parçalanabilir ve standart kimyasal mürekkep dışında daha verimli bir şekilde geri dönüştürülebilir)

6.PlanWood (Fabrikada oyuncakların üretim sürecinden arta kalan odun parçacıklarıyla,  yüksek yoğunluklu fiber kompozit ahşap yapılmaktadır . Bu malzeme, oyuncakların, daha güvenli, daha güçlü ve dayanıklı olmalarını sağlar. PlanToys ® 2010 yılından beri oyuncak yapmak için bu yöntemi kullanan dünyadaki ilk ahşap oyuncak şirketi olmuştur)

Plantoys‘un tüm dünyada bu kadar yer bulmasının nedeni nedir derseniz eğer;

PlanToys aşağıdaki endüstri standartlarına eşit veya üstündedir.

1.Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) – PlanToys, dünya standartlarında ürün kalite ve hizmet standartlarına ulaşmasından dolayı sertifikayla ödüllendirilmiştir.

2.Oyuncak Güvenliği Standardı (ASTM & EN71) – Üretim süreci ve malzeme seçimi de dahil olmak oyuncaklarımız, ABD ve Avrupa Birliği uluslararası oyuncak güvenlik standartlarını aşmaktadır.

3.Çevre Yönetimi(ISO 14001) – Faaliyetlerimiz ve çalışma ortamı yönetiminimizlede çevre bilinci bağlılığımızı yansıtan bir kuruluşuz.

4.İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi (OHSAS 18001) – Hem ofis ve hem de fabrikamizda personelimizin için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamaktayiz.

5.Sosyal Sorumluluk Yönetimi (SA 8000) – Tüm çalışanların yaşam kalitesini arttırmak için bütün işçilere tam ve eşit fırsatlar sağlanmaktadır. Biz iş ayrımcılığı veya çocuk işci çalıştırmaya karşı olmamızınla beraber, bunun yanında engelli insanlara iş vererek destek olmaktayız.

6.Enerji Tasarrufu (Güneş Panelleri ve Biyokütle ve Güç Santrali) – PlanToys ® aktif olarak alternatif yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesine çalışmaktadır. PlanToys ® ürünlerini yüksek kalite standartlarınında tutarken, sürdürülebilir bir dünya felsefesiyle Güneş Enerjisi Paneli,Biogaz ve Biyokütle Enerji Santrali projeleriylede başarısını onaylanmıştır

7.Optimize Paketleme – Tüm PlanToys ® ürünleri profesyonelce paketlenmektedir. Paketleme özel paketleme malzemeleriyle en iyi şekilde tasarlanmıştır. Depolama, nakliye verimliliği ve atık azaltmayı minimize etmenin yanı sıra, oyuncak kutularıda içindeki oyuncakların deneyiminin bir parçası olacak şekilde tasarlanmıştır

PlanToys® ,oyuncakların tasarım öneminin farkında olup, üstün kalite ve güvenlik standartlarını korumanın mümkün olduğunu kanıtlamanında ötesine geçmiştir.

Oyuncaklarımız eğitimsel yararları “Parents’ Choice Award” (Ebeveyn Seçimi Ödülü) ve “Oppenheim Toy Portfolio Ödülü” gibi sektörel bir çok prestijli ödüllerle onaylanmaktadır.

Tüm bu detayları düşünmüş bir markanın sırf doğa dostu değil, aynı zamanda “çocuk dostu” hatta özellikle “insan dostu” olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Keşke her marka üreticisi bu kadar titizlense, bu kadar dünyamızı sahiplenseydi değil mi?…

Plantoys Türkiye hakkında daha fazla bilgi almak ve alışveriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

W: www.plantoys.com.tr

IG: @plantoysturkiye

Facebook: https://www.facebook.com/plantoysturkiye

 

 


24 Yorum

 1. hilal dedi ki:

  10 aylik oglum icin oyuncak tavsiyesi alabilirmiyim?

 2. Kübra Zeynep Tunçer dedi ki:

  Elinize sağlık, yine çok güzel bir yazı olmuş..

 3. Sandy Doğar dedi ki:

  Bir süredir kızım için arayıp da istediğim gibi bulamadığım birseydi ahşap oyuncaklar. Yazınız çok bilgilendirici oldu. Takipteyim sevgiler:)

 4. Güldeniz dedi ki:

  Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkürler Çağla Hanım.Plantoys markasını ve içeriğini hiç bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum.Sevgiler..

 5. Burcu dedi ki:

  herşeyimiz o kadar kuşatma altında ki, çocuğumuza verdiğimiz oyuncağa kadar ulaştı maalesef:( Ama okuduklarıma baktığımda çocuklarımıza verdiğiniz değeri ayakta alkışlıyorum. su bazlı boyalar mürekkepler, sıfır yapıştırıcı; ne güzel şeyler. Keşke her alanda bu hassasiyet gösterilse. Bizde gönül rahatlığıyla teslim etsek çocuklarımızı…arabalara trenlere bayılan oğluma hemen edineceğim.

 6. Gülşah Yarımca dedi ki:

  Merhabalar,
  Kızım 2 yaşında şu an. Artık oyuncak konusunda daha seçiciyim. Daha eğitici ve ellerinizi aklını daha güzel kullanabileceği oyuncaklar arayışı içerisindeydim. Bu yazı güzel oldu.
  Sevgiler

 7. vildan dedi ki:

  Gercekten cok faydali bir yazi olmus. Bu kadar detayli anlatimi baska yerde bulamamistim. Aklima yatti kesinlikle bizde deneyecegiz kizimla.

 8. Bahar köymen dedi ki:

  Bu oyuncaklara oğlum bayılırrr

 9. olgu altuğ dedi ki:

  30 aylık ikizlerime bugüne kadar çoğunlukla ahşap oyuncak almaya dikkat ettim.Ne doğru yapmışım.Takipteyim…

 10. Ayşem dedi ki:

  Oyuncak secerken cok dikkat ettigimi düşünüyordum taki yazinizi okuyuncaya kadar….Cok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz icin..

 11. özlem hüseyin dedi ki:

  herşeyde seçici olmak lazım .
  teşekkürler

 12. Seda Ozdemir dedi ki:

  Kimyasal boya içermemesi sebebiyle güvenle kullandığımız marka , sheep ine bayılıyoruz .

 13. Sevkan demir saral dedi ki:

  Merhaba cagla hanim , bizi bilgilendirdiginiz bu konuda cok tesekkurler .. Maalesef plastik oyuncaklar heryerde elimizin altinda , oyuncakcilara gittigimiz halde bile ahsap oyuncak bulmak gercekten cok zor

 14. Kübra dedi ki:

  8 aylık oğlum var be boyasız ahşap oyuncaklar temin etmeye çalışıyorum bir de plastik oyuncaklarını da kauçuk almaya özen gösteriyorum ama tabii bu yaş için ahşap oyuncak bulmak pek kolay olmuyordu yazınız içintteşekkürler 🙂

 15. şule dedi ki:

  Plantoys markasini daha önce duymamistim sayenizde duydum ve cevreme duyuruyorum tesekkurler cagla hanim sevgiler..

 16. Gözde dedi ki:

  Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkürler.

 17. kubra Karakaya dedi ki:

  Harika! Tam da aradigim oyuncaklar…

 18. gulay solmaz dedi ki:

  Merhabalar Cagla hanim ,sizi ve oglunuzu takip ediyor ve begeniyorum..önerileriniz icin tesekkürler bu ayin 18 ‘inde 2 yasina girecek Kuzey Aras adında bir oglum var Kivinin maceralarını merakla bekliyoruz surekli konusmasina bayiliyoruz..

 19. fatma ece dedi ki:

  Yaziniz cok bilgilendirici olmus teşekkür ederiz. ..bende kizim icin hep ahsap oyuncak tercih ederim

 20. Gizem Aydin dedi ki:

  Surekli ahsap oyuncaklari inceleyen bir anne olarak bu marka oneriniz benim oldukca isime yarayacak.

 21. saint dimple dedi ki:

  Ahşap kokusu hangimizi alıp götürmez ki… gerçekten bu oyuncaklar benide alıp cocukluguma goturdu … Can için o kadar oyuncak aldı ama plastık sevmıyor benım tatlı bebeğim… benim de fırsatım olmamıstı dogrusu bu denli araştırmaya oncelıkle bırılerının bızım ıcın arastırıp buraya yazması cok guzel 🙂 ikincisi dogaya ve ınsana saygılı bu urunlerden edınmek gerek ..

  sevgiler

 22. ceren aykurt dedi ki:

  Oğlum oyuncakları agziyla bol bol test ettiğinden oyuncakların sağlık acisindan kimyasal boya icermeyenlerini tercih etmeye calisiyorum.Beni Plantoysla tanistirdiginiz için tesekkurler

 23. Aslı dedi ki:

  Oğlum 21 aylık. 2 yaşına yaklaştığı şu günlerde eğitici ve doğal oyuncak arayışı içerisindeydim. Plantoys markasını yeni duydum. Daha detaylı inceleyeceğim. Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.

 24. Hilâl dedi ki:

  Harika bu tavsiyeleriniz.. her buldugunu ağzına goturmeden kesfedemeyen bebegim için 🙂
  teşekkür ederim..

Yorum bırak (*Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.